Eri IWAMOTO-Bukowian (Pianistka)

Urodziła się w Nara w Japonii.

 

W 2001 roku otrzymała Grand Prix na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miłosza Magina w Paryżu, co zaowocowało licznymi występami we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Portugalii, Polsce i Japonii. Występowała na „Yehudi Menuhin Festival”w Gstaad w Szwajcarii, „Viana do Castelo Music Festival” w Portugalii, „Schubert Festival” we Włoszech, Festiwalu "Chopin w barwach jesieni" w Antoninie  oraz na Festiwalu „Lato z Chopinem” w Busku-Zdrój.

 

Szczególne miejsce w jej działalności koncertowej zajmują dzieła Karola Szymanowskiego. 

W 2005 roku otrzymała nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego na VI Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi. W 2008 roku nagrała płytę z utworami Karola Szymanowskiego wydaną przez firmę Acte Préalable. W 2009 roku wykonała szereg recitali z muzyką Szymanowskiego w Japonii, m.in. dla ogólnojapońskiej stacji radiowej NHK, za co otrzymała Nagrodę Kultury Burmistrza Osaki. 

 

Jest absolwentką Uniwersytetu Soai w Osace. Otrzymała stypendia Rohm Music Foundation oraz Nomura Culture Foundation, które umożliwiły siedmioletnie studia muzyczne w Europie. Ukończyła Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Hochschule der Künste w Bernie i Conservatoire de Musique de Genéve. W 2007 roku otrzymała Dyplom Solisty Akademii Muzycznej w Bazylei w Szwajcarii. 

 

 Jej pedagogami byli: Barbara Hesse-Bukowska, Maciej Piotrowski, Virginio Pavarana, Filippo Gamba, Tomasz Herbut, Sumiko Tsujimoto, Kumiko Hata. 

 

Obecnie mieszka w Polsce. Jest wykładowcą Akademii Muzycznejw Łodzi. 

 

What's New

Andy Harris Wasteland
Andy Harris Wasteland

New Release!

 

Listen to it from here!

http://eriiwamoto.jimdo.com/photo/movies/ 

 

Eri Iwamoto-Bukowian's new CD information.

 

Andy Harris
WASTELAND - Music for Piano, Four Hands

Wasteland(1998), 
Preludes-Mirrors and Images(1994-2001),
Preludes-Lines(1993-1999),
The Silence of Peace(1997),
Two Scenes from Nature(1974)

Perfomer:
Tamara Granat
Eri Iwamoto-Bukowian

Publisher:DUX